‘Şimdi Ne Yapacağım’ Dediğiniz Anlarda İmdadınıza Yetişecek Birbirinden Değerli İpuçları

Şimdi ne yapacağım dediğiniz anlar oldu mu? Günlük rutininizden, profesyonel iş hayatınıza, ilişkilerinize dair işinize yarayacak bazı hap bilgileri sizler için derledik. Buyurun…?

Kaynak: https://www.reddit.com/r/LifeProTips/…

1. Gece uyandığınızda saate bakmayın. Saate bakıp yataktan kalkacağınız zamanı görmeniz, uykuya tekrar dalmanızı zorlaştırır.

2. Bir dili konuşmayı eğlenceli bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, kaliteli yabancı film bulun ve önce altyazılı, sonra altyazısız olarak birkaç kez izleyin. Bağlam ve vücut dili ile kelimeleri öğrenmeyi deneyin.

3. Önemli telefon numaralarının bir listesini yapın ve telefonunuzu kaybetme ihtimaline karşı cüzdanınıza koyun.

4. Fotoğraf çekerken, sadece ana odak nesnesini değil, neyi hariç tutmak istediğinizi düşünün.

5. Evden çalışıyorsanız kendinize güzel bir sandalye alın. İnsanlar günde sekiz saat uyudukları için yataklarına çok para harcarlar. Peki neden günde 8 saat oturduğunuz bir sandalyeye para harcamayasınız?

6. Ailenize en sevdikleri şarkının ne olduğunu sorun ve birlikte dinleyin. Daha sonra o şarkıyı her duyduğunuzda, onları hatırlayacaksınız.

7. Siyah bir keçeli kalem alın ve buzdolabına koyduğunuz yiyecek ve içeceklerin üzerine büyük rakamlarla son kullanma tarihlerini yazın.

8. 20’li yaşlardaysanız, sizden yaşça büyük bir kişiyle arkadaş olmanın değerini hafife almayın.

9. Sevdiğiniz biri menopoza girmeden önce, menopoz hakkında bilgi edinin. Ne anlama geldiğini, bir kadın üzerindeki etkilerini ve nasıl destek olacağınızı öğrenin.

10. Bebek bezi çantası arıyorsanız, çocuğunuzun bezi bittikten sonra da kullanacağınız normal bir sırt çantası satın alın. Böylece uzun süre kullanabileceğiniz bir şeye para harcamış olursunuz.

11. Aynı anda birden fazla işi yapabiliyorsanız, baskı altında başarılı olan biriyseniz, iyi olduğunuzu ve başa çıkabileceğinizi hissetseniz bile kendinize rahatlamak için zaman ayırın.

12. Evden çalışıyorsanız, her gün yürüyüşe çıkmak üretkenliğinizi ve odaklanmanızı önemli ölçüde artırır. Böylece gün boyunca hissedebileceğiniz, uzun süre bir yerde kapalı kalmaktan kaynaklanan sıkıntıyı yaşamazsınız.

13. Tüm başvurduğunuz işlerden olumlu geri dönüş alıyorsanız, burada bir sorun vardır. Ya kesin olarak girebileceğiniz pozisyonlara başvuru yapıyorsunuz ya da çok az ücret istiyorsunuz.

14. Yakın zamanda birini kaybetmiş bir iş arkadaşınıza veya arkadaşınıza “Bugün neden ofise geldiğini bile bilmiyorum” gibi şeyler söylemekten kaçının.

15. Günde en az bir kez beş dakika boyunca şarkı söyleyin. Şarkı söylemek vücudunuzun endorfin salgılamasını sağlar. Bunu duşta, arabada, her yerde sessizce yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir