80 yaşına kadar sağlıklı kalacağını sanmıştı… Tahtı erken devretme planı yapıyor… Ama gelini ortada yok!

Bunun en önemli nedeni de Kral 3. Charles’ın kansere yakalanması. Bazı kraliyet uzmanlarına göre 75 yaşındaki Charles, hastalığı nedeniyle tahtı büyük oğlu William’a devretme planlarını öne çekti.

Hatta bu konuda kapalı kapılar ardında ciddi ciddi planlar yapıyor. Üstelik de iddialara göre bu planlarını da arasının açık olduğu küçük oğlu Harry’den köşe bucak gizliyor.

ARTIK SOMUT BİR PLAN ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR 
Yıllardır aileyi yakından takip eden kraliyet uzmanı yazar Tom Quinn’e göre Charles’ın bozulan sağlığı, onu tahtını Prens William’a devretme zamanının belki de sandığından daha yakın olduğunu düşünerek somut bir plan üzerinde çalışmaya yöneltti.

Tom Quinn, İngiliz Daily Mirror gazetesine verdiği demeçte ” Bu veraset planlaması son derece gizli bir şekilde yapılıyor. Hiç kimse Harry’nin bu konu hakkında en küçük bir bilgisi olmasını bile istemiyor. Çünkü Harry, eğer küçümsendiğini ya da geri plana itildiğini düşünürse hemen medyaya koşacak” dedi.

Quinn’in yorumuna göre doğal olarak Charles’ın tahtı devir ve veraset planlarının tam kalbinde ilk sıradaki veliahtı William yer alıyor.

PLANLAR 80’Lİ YAŞLARIN ORTALARINA GÖRE YAPILMIŞTI… AMA ARTIK DEĞİŞTİ
Tom Quinn’in anlattığına göre tahtın William’a devri ile ilgili planlar elbette çok daha önceden de hazırlanmıştı. O süreçte Charles’ın, 80’li yaşlarının ortasına kadar sağlıklı olacağı varsayılmıştı.

Fakat şimdi durum farklı. Quinn’in eklediği bir başka ayrıntı daha var: Veraset planı üzerinde bunca yoğun çalışılması belki de Charles’ın hastalığının kamuoyuna açıklandığı gibi basit olmadığı…

Ona göre “Bu hazırlıklar, Charles’ın kanserinin belki de insanların inandırılmaya çalışıldığından daha tehlikeli” olduğunu gösteriyor.

Her ne kadar Kral Charles, zaman zaman kamera karşısına geçse de hatta gayet iyi bir görüntü sergilese de yine de yaşananların dışarıdan göründüğü gibi olmayabileceği uzun zamandır konuşuluyor.

MESAJLARI GÖZLERİ DOLARAK OKUDU 
Tabii ki Kral Charles, geçtiğimiz ocak ayının ortalarında karın bölgesinden ameliyat geçirdiği açıklanan ve sonra da bir daha halkın karşısına çıkmayan gelini Kate gibi kayıplara karışmış değil.

Geçen hafta sonu Kral’ın kendisine gönderilen geçmiş olsun mesajlarını okurken çekilen bir videosu yayınlandı. Orada Charles’ın mesajları okurken zaman zaman duygulandığı ve hatta kimi zaman gözlerinin dolduğu görüldü.

Buckingham Sarayı’nın açıklamasına göre Kral Charles’e dünyanın dört bir yanından 7 binin üzerinde mektup ve kart geldi. Hepsi de ona geçmiş olsun dileklerini sunup bir an önce iyileşmesi için dua ettiklerini yazdı.

Kral Charles, kanser olduğu açıklanmasına rağmen en azından kamuoyunun gözlerinden uzakta değil.


GEÇEN YILIN ARALIK AYINDAN BERİ ORTADA YOK 

İngiliz kraliyet ailesinden asıl merak edilen kişi ise geçen yılın aralık ayında Noel ayinine katıldıktan sonra bir daha ortaya çıkmayan Galler Prensesi Kate Middleton.

Karın bölgesinden bir operasyon geçirdiği açıklanan Kate’in önümüzdeki nisan ayında Paskalya’ya kadar resmi görevlerine dönmeyeceği resmi ağızlar tarafından duyurulmuştu.

Fakat iki hafta hastanede kaldıktan sonra taburcu olduğu ve evinde dinleneceği söylenen Kate’e ne olduğu, sağlık durumunun nasıl olduğu ilk elden net bir şekilde açıklanmıyor.

Bu durum da Kate’in sağlığı hakkında inanılmayacak kadar çok söylentiye neden oldu. İşin ilginci Kensington Sarayı da ne bir görüntüyle ne de yazılı bir açıklamayla Prenses’in durumu hakkında bir açıklama yaptı. Onun durumu tam bir muamma.

YAPAY KOMA İDDİASI 
Tabii ortam böyle olunca da Kate Middleton ile ilgili iddialar da alıp başını gidiyor. Bunların en ilginçlerinden biri de İspanyol bir gazeteciden geldi.

Kraliyet muhabiri Concha Calleja “Kaynaklarıma güveniyorum” diyerek Middleton’ın operasyondan sonra enfeksiyon yüzünden yapay komaya sokulduğunu ileri sürdü.

Sonunda Buckingham Sarayı “Bu saçmalık” diye isyan etse de Calleja ısrarlı bir şekilde “Ben haber aldığım kaynaklara güveniyorum. Yanılmaları mümkün değil” diyerek iddiasının arkasında durdu.

SUSKUNLUK SÜRDÜKÇE SÖYLENTİLER BİTMEYECEK
Kate Middleton ile ilgili son günlerde duyulan bir başka haber de özel sekreterini değiştirdiğiydi. Fakat bu durum da farklı yorumlara neden oldu.

Yine bir kraliyet gazetecisi olan Aurelio Manzano’ya göre bu haber, Kate’in sağlık durumu hakkında hiçbir bilgi sızdırmayan Kensington tarafından bilerek yayıldı. Böylece herkesin, Kate’in gerçekten de evinde olduğu, iyileşmeye başladığı ve hatta çalışmakta olduğu izlenimi yaratmak için yayıldı.

Manzano’ya göre “Kate özel sekreterini değiştirdi, çalışmaya başladı. Bir yandan böyle düşünebiliriz. Ama diğer yandan Kate ile ilgili hiçbir görüntü yok. Durum böyle olunca da söylentiler asla bitmeyecek.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir